Pridal dňa 13-09-2023

Bastard je strhujúca dráma o dobývaní dánskych vresovísk, o neúprosnej prírode, veľkých snoch a ešte väčších obetiach, ktorá sa odohráva v polovici 18. storočia. Rozpráva o hrdom a nekompromisnom mužovi a o žene, ktorá sa stane jeho spojenkyňou v boji proti zlu, smrti a zatrateniu.

V roku 1755 sa schudobnený kapitán Ludvig von Kahlen (Mads Mikkelsen) vydáva dobyť drsné, neobývateľné dánske vresovisko so zdanlivo nemožným cieľom: vybudovať tu v mene kráľa kolóniu. Výmenou za to získa pre seba toľko vytúžené kráľovské meno. Jediný vládca na tomto území, nemilosrdný Frederik de Schinkel (Simon Bennebjerg), sa však arogantne domnieva, že mu táto krajina patrí. Keď sa de Schinkel dozvie, že služobná Ann Barbara (Amanda Collin) a jej manžel sluha utiekli do úkrytu ku Kahlenovi, zlomyseľný vládca prisahá pomstu a urobí všetko, čo je v jeho silách, aby kapitána vyhnal. Kahlen sa nenechá zastrašiť a pustí sa do nerovného boja – riskuje nielen svoj život, ale aj život rodiny prisťahovalcov, ktorí sa okolo neho sformovali.

Bastard (2023)  online

Réžia: Nikolaj Arcel

Scenár: Anders Thomas Jensen, Nikolaj Arcel

Predloha: Ida Jessen (kniha)

Kamera: Rasmus Videbæk

Hudba: Dan Romer

Hrajú: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Jacob Lohmann, Søren Malling, Kristine Kujath Thorp, Gustav Lindh, Morten Hee Andersen, Melina Hagberg, Thomas W. Gabrielsson, Olaf Højgaard, Magnus Krepper, Morten Burian a ďalší

Pôvodný názov: Bastarden

Bastard (2023) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*