Pridal dňa 26-03-2017

Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľké gestá. V jeho srdci bojovala nespútanosť extravagantného umelca s povinnosťou a morálkou úradníka, diplomata. Veľkú časť života precestoval, ale nikdy nezabudol na zemi, z ktorej pochádzal, na republiku, ktorú založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrť Jána Masaryka je dodnes zahalená tajomstvom. Mnohé tajomstvo sa však skrývajú aj v jeho živote! Dramatický príbeh, venovaný osudom veľvyslanca a neskoršieho československého ministra zahraničia, Jana Masaryka, sa vracia do doby tesne pred druhou svetovou vojnou. V tridsiatych rokoch vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, ktorú trávi prevažne vo Veľkej Británii, kde sa snaží dostať svetové mocnosti na stranu Československa.
Muž, oceňovaný ako brilantný rečník, zábavný spoločník a milovník života, má však aj svoju temnú stránku. Masaryk hľadá únik pred svojím menom, pred zodpovednosťou aj pred sebou samým v hýrivé živote, alkohole a drogách, ale aj v neustálom sebatrýznenie. Vtedajší veľvyslanec v Londýne sa zrazu stráca z verejného života. Prerušuje kontakt s politickými kolegami aj s priateľmi. Na niekoľko mesiacov miznú, kamsi do Ameriky … na pozadí historických udalostí sa odohráva napínavý životný príbeh okúzľujúceho, ale nevyrovnaného, ​​sebedestruktivního muža a jeho márneho boja o budúcnosť vlastnej krajiny. (Bioscop)

Réžia: Julius Ševčík
Scenár: Petr Kolečko, Alex Koenigsmark, Julius Ševčík
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Michał Lorenc, Kryštof Marek
Hrajú: Karel Roden, Hanns Zischler, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Jiří Vyorálek, Emília Vášáryová, Eva Herzigová, Martin Hofmann, Zuzana Kronerová, Jiří Ornest, Ján Greššo, Dermot Crowley, Milton Welsh, Joan Blackham, Gina Bramhill, Kevin Clarke, James Flynn, Hoji Fortuna, Vlado Hajdu, Ján Jackuliak, Robert Jašków, Kateřina Lojdová, Tim Preece, Abigail Rice, Joe Weintraub, Ivan Herma

Masaryk trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*