Pridal dňa 02-12-2013

Keď vás vlastné deti privedú na úplné dno, existuje len jeden jediný človek, ktorý vás z neho môže dostať. Kúzelná opatrovateľka Nanny McPhee. Pred pár rokmi pomohla v úspešnej rozprávke zvládnuť zúfalému vdovcovi kopu ratolestí a teraz bude musieť vydať všetky sily, aby zachránila nielen zdravý rozum jednej farmárky, ale aj jej strechu nad hlavou. Scenár magického a zábavného rozprávania znovu napísala Emma Thompson, ktorá sa zároveň zhostila titulnej úlohy.
Manžel pani Greenovej (Maggie Gyllenhaal) trávi čas na jednom z bojísk Druhej svetovej vojny a ona je na všetko sama. Možno by to zvládla, kebyKeby sa jej tri deti medzi sebou večne nehádali. Keby sa jej jediná zamestnankyňa, pani Dochertyová, nezačala chovať ako blázon. Keby na ňu švagor Phil (Rhys Ifans) netlačil, aby mu predala svoju polovicu farmy. A keby k nej z Londýna neprišli na dobu neurčitú synovec a neter, obaja strašne neznesiteľní. Už toto je na jednu ženskú priveľa, a to ešte netuší, že ako sup krúži okolo rodinnej farmy záhadný pán Biggles (Ralph Fiennes), u ktorého má nezvedený Phil nezanedbateľný dlh. Keď je kríza najvyššia, zjaví sa za dverami známa silueta opatrovateľky s obdivuhodnými schopnosťami. Stačí jedno letmé rozhliadnutia, aby sa uistila, že dorazila skutočne na správnu adresu. “Keď ma potrebujete, ale nechcete, musím tu zostať. Keď ma chcete, ale už nepotrebujete, musím odísť. “Vyslovená kúzelná formulka opatrovateľky McPhee odštartuje sériu magických udalostí, behom ktorej dostane každý takú lekciu, akú si zaslúži, a verte, že niektoré výchovné postupy, zvlášť u dospelých, môžu mať veľmi komický priebeh a následky. (oficiálny text distribútora)

Originálny názov: Nanny McPhee and the Big Bang
Režia: Susanna White
Scenár: Emma Thompson
Hudba: James Newton Howard
Hrajú : Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Ralph Fiennes, Ewan McGregor, Maggie Smith, Rhys Ifans, Asa Butterfield, Eros Vlahos, Bill Bailey, Nonso Anozie, Katy Brand, Sinead Matthews, Ed Stoppard, Oscar Steer

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*