Pridal dňa 09-04-2014

Píše sa rok 1985. Elektrikár a príležitostný jazdec rodea Ron Woodroof sa od lekárov dozvedá, že má AIDS a že mu nezostáva viac ako 30 dní života. Doktori si s vtedy novú smrteľnou chorobou nevedia rady a tak Ronovi viacmenej dokážu poradiť jediné – pošlú ho domov umrieť. Ale Ron to nevzdáva, púšťa sa do bitky o svoj ​​život s lekármi, farmaceutickými firmami, úradníkmi a hľadá cestu ako prežiť. Vyráža do Mexika, ale nehľadá tam drogovej bossa, hľadá alternatívne možnosti liečby AIDS a jeho šancí sa tak stane medzinárodný čierny trh s neschválenými liekmi. A pretože nemá inú možnosť ani čo stratiť, začne tieto lieky pašovať cez hranice do USA.
Osobitného spojenca Ron nájde v Rayon (Jared Leto), transsexuálovi, ktorý má rovnakú túžbu po živote aj rovnakú diagnózu. Našťastie Rayon zdieľa Ronova podnikateľského ducha a tak spolu začnú hľadať cestu, ako sa vyhnúť vládnym sankciám namiereným proti predaju neschválených liekov. Nakoniec založí Dallas Buyers Club, ktorý funguje na princípe, kedy chorí ľudia platia mesačné členské príspevky a za to získajú prístup k zásobám nových a predovšetkým neoficiálnych liekov. Takto vzniknutá komunita rovnako postihnutých a často zúfalých ľudí sa rýchlo rozrastá a silnie. Ron už nie je len pašerákom liekov, stáva sa aj bojovníkom za dôstojnosť, vzdelanie a spoločenské prijatie HIV pozitívnych ľudí. A tak vďaka svojej snahe o prežitie Ron žije naplno ako nikdy predtým, v čase, kedy už mal byť spoľahlivo a dávno mŕtvy. Film Klub posledná nádej je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Originálny názov: Dallas Buyers Club
Réžia: Jean-Marc Vallée
Scenár: Melisa Wallack, Craig Borten
Kamera: Yves Bélanger
Hrajú: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner, Steve Zahn, Denis O’Hare, Griffin Dunne, Kevin Rankin, James DuMont, Philippe Radelet, Juliet Reeves, Dallas Roberts, Michael O’Neill, Craig Borten

Klub poslednej nádeje trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*