Pridal dňa 22-06-2015

Šibalská komédia sleduje členmi jednej dublinskej rodiny, z ktorých sa každý môže pretrhnúť, aby ako prvý našiel vyhodenú matrac s babičkiným celoživotnými úspory v hodnote milióna eur.
Trinásťročná dubliňanka Emma je poverená úlohou, z ktorého nie je práve dvakrát nadšená. Musí totiž denne navštevovať svoju bezmála osemdesiatročnú babičku Nan, neskrotnú individualistka, ktorej povaha je – mierne povedané – “svárlivý”. Írsko zasiahla ekonomická kríza a mať sa aspoň trochu dobre sa zdá byť čím ďalej zložitejšie. Táto skutočnosť sa negatívne odráža aj na rodine malé Emmy. Jej strýko Colm, ktorému je niečo málo cez tridsať a stále žije u Nan, má jeden nepríjemný zlozvyk – od Emmyny matky si totiž neustále požičiava peniaze. Tahle rodina jednoducho potrebuje nájsť spôsob, ako sa zaopatriť. A má ho možno priamo pred nosom. Vyjde totiž najavo, že si babička Nan dlhé roky ukladala všetky úspory do starej matraca. Teraz by tam podľa nej malo byť niečo okolo milióna eur. Všetko by bolo v poriadku, keby sa len rodinka jedného dňa nerozhodla, že Nan prekvapí kompletné prerábkou domu, v rámci ktorej sa zbaví aj nadité staré matrace. Niet divu, že sú teraz všetky miestne skládky brány útokom a vzápätí sa do pátrania po matraci zapojí snáď celé Írsko. (Oficiálny text distribútora)

Originálny názov: Life’s a Breeze
Réžia: Lance Daly
Scenár: Lance Daly
Kamera: Lance Daly
Hudba: Lance Daly
Hrajú: Fionnula Flanagan, Pat Shortt, Eva Birthistle, Paul Ronan, Ger Carey, Shimmy Marcus, Geoff Minogue, Seána Kerslake, Brian Gleeson

Život je pohoda trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*