Pridal dňa 14-04-2013

  • Genre: Akční, Komedie, Romantické
  • Délka: 93 min
  • Hrají: Ashton Kutcher, Katherine Heigl

Spencer (Ashton Kutcher) je takový normální, tajný, nájemný zabiják, který pracuje pro vládu. Jen (Katherine Heigl) je krásná počítačová expertka a právě se vzpamatovává z bolestného rozchodu. Akční komedie, která neodolatelným způsobem potvrzuje známé pravidlo, že protiklady se přitahují. V tomto případě ale přitahují ještě mnohem víc, například další nájemné zabijáky. Mladý pár bude muset vyměnit pohodlí novomanželského života za nabitou zbraň a dobrou mušku.

Recenze filmu

Jen Kornfeldt je mladá, hezká, ambiciózní žena, které nezbude kvůli nedávnému rozchodu s přítelem nic jiného, než vzít na dovolenou do Francie své rodiče. Tato dovolená se jí ale vzápětí stane osudovou – seznámí se s mladým Spencerem, který ji naprosto okouzlí a ona jeho. Divák už od začátku ví, že Spencer je tajným agentem a nájemným zabijákem, neboť zhruba čtyři minuty po úvodních titulcích zlikviduje vrtulník. Se svou profesí však sekne ve chvíli, kdy se s Jen ožení. Avšak samotná Jen tuto skutečnost zjistí až po třech letech manželství, kdy Spencera kontaktuje jeho bývalý šéf, který je vzápětí nalezen mrtvý, a i Spencera se neúspěšně pokusí zabít jeho kolega v práci, jenž mu prozradí, že tak koná proto, že na jeho hlavu byla vypsána odměna ve výši 20 milionů dolarů.

Coby romantická komedie Vrahouni pěkně odsýpají, Katherine Heigl už ve svých předchozích filmem předvedla, že komediální žánr jí problém nedělá a do role Jen se hodí skvěle, a dokonce i Ashton Kutcher je coby Spencer celkem sebejistý a film utáhne, i když vlastně střídá pouhé dva obličeje a důvodem jeho obsazení tak budou spíš fyzické vlastnosti než ty herecké. Asi byste si dokázali představit mezi oběma protagonisty daleko větší jiskření, ale na druhou stranu je třeba uznat, že dělali, co mohli. Avšak v polovině filmu nastává zvrat, romantika upadá a žánr filmu se mění na akční komedii ve stylu Mr. and Mrs. Smith. Oběma hlavním hrdinům jde najednou o život. Společně s touto radikální změnou jde ale skoro všechno do háje, včetně slušně rozjetého začátku.

Za prvé – film přestává fungovat jako komedie i jako akční film. Na komedii je tam příliš málo dobrých vtipů a na pořádný akčňák příliš málo akčních scén, střelby a krve. Vůbec se mi zdálo, jako by byla druhá polovina Vrahounů nuceně umírněná, zřejmě kvůli přístupnosti. Proto nikdo nekleje, střílí se jen poskrovnu, a když se někde objeví loužička krve, tak už je to skoro na hraně. Ve srovnání se zmiňovaným snímkem s Bradem a Angelinou v hlavních rolích, kde byla střelba a honičky na denním pořádku, jsou Vrahouni skutečně jen slabým odvarem. A vzhledem k tomu, že je na hlavu hlavního hrdiny odměna 20 mega, tak zběsilou akci přirozeně očekáváte.

Za druhé – výkony obou herců mají rapidně sestupnou kvalitu. Z Katherine se během několika sekund vyklube hysterická ječící nána a Ashton omezí obličejové výrazy ze dvou na jeden. Časem vám přijde, že vedlejší postavy (například Jeniny rodiče nebo svérázní sousedi) jsou daleko zajímavější, než ústřední dvojice.

Za třetí – příběh postrádá ve své pozdní fázi jakoukoli vnitřní logiku. Tento fakt je zřejmě zaviněn nesmyslným scénářem. Když vám jde o krk a mezi ty, kteří vám o něj usilují, patří z valné většiny i vaši sousedi a kolegové z práce, tak vrátit se domů pro pasy a kufry asi nebude to první, co vás napadne. V jiných filmech by totiž návrat domů coby do centra nebezpečné zóny představoval zásadní chybu. A takových momentů je ve filmu spousta. Situaci nezlepšuje ani následné vyřešení celé situace ve stylu Deus ex machina, které pochopíte asi až po několikátém zhlédnutí.

Vrahouni mohli být skutečně dobrým filmem, kdyby byli nadupanější a měli lepší scénář. Takhle vám v hlavě zůstanou akorát dobře vypadající hlavní hrdinové zahraní herci, na které se hezky kouká, pár těch povedených gagů a občasné mrazení v zádech vyvolané znepokojivou atmosférou, kdy vám není úplně jasné, komu můžete ve svém okolí důvěřovat a komu ne. Protože když je na vás vypsaná odměna, tak i nejlepší kamarád(ka) vám může zabodnout kudlu do zad.

Návod – jak spustit video zdarma?

1. krok: Klasicky si pustite film

2 . krok Nechajte si film pustený pokedy vám nevyskočí okienko s obmedzením

3 . krok Akonáhle vám vyskočí okienko s obmedzením refreshnite stránku tak že hore označite link stránky a stlačite enter

4 . krok potom už len dva x kliknete na časovú os filmu a film vám pôjde bez obmedzenia

Vrahouni (2010) online

Rada: Pokial si film chcete nechať načitať alebo ho zastaviť neklikajte na tlačítko play v prehravači. Stačí kliknuť na plochu prehravača a pri spustení znovu kliknite na časovú os. Akonáhle klikate na tlačítko play tak vám trik zadarmo nebude fungovať a bude vám vyskakovať tabulka s obmedzením.

 

Vrahouni (2010) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*