Pridal dňa 02-10-2023

Dávid proti Goliášovi. Asi tak by sa dal popísať boj, ktorý vedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec, ktorý sa začiatkom 90. rokov v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia šikovne pohybuje na hrane zákona. V krehkej symbióze tu vedľa seba žijú lokálne mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so Slovenskou spravodajskou službou (SIS), podnikatelia a miestna polícia štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.

Miky nikomu neverí, aby ho nemohol nikto zradiť, ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že si sú v mnohom podobní. Obaja sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich už nebaví chytať zločincov, ktorí budú aj s usvedčujúcimi dôkazmi na druhý deň prepustení. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled tragických udalostí. Hovorí sa, že pomsta je najlepšou motiváciou, aj keď prehra niekedy môže znamenať istú smrť.
„Príbeh apeluje na to, aké je stále dôležité pripomínať si dobu, v ktorej sme žili, a zároveň tak priblížiť minulosť dnešným a budúcim generáciám,“ povedal režisér a producent Rudolf Biermann, „Tie by sa o svojich dejinách mali poučiť nielen z učebníc a lavíc stredných a vysokých škôl.” A práve film je na to skvelým prostredníkom.

Vojna Policajtov (2024) online

Réžia: Rudolf Biermann

Scenár: Arpád Soltész

Kamera: Martin Štrba

Hudba: Vladimír Martinka

Hrajú: Alexander Bárta, Juraj Loj, Patrik “Rytmus” Vrbovský, Anežka Petrová, Marián Mitaš, Vladimír Hajdu, Róbert Jakab, Jakub Štáfek, Jevgenij Libezňuk, Jakub Rybárik, Branislav Bystriansky, Roman Polák, Erik Ollé, Bronislava Kováčiková, Barbora Švidraňová, Tomáš Turek, David Uzsák  a ďalší

Pôvodný názov: Vojna Policajtov

Vojna Policajtov (2024) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*