Pridal dňa 29-01-2014

Turbo je obyčajný malý slimák, ktorý má veľký sen. Žiť život slimačím tempom ho neuspokojuje, túži po oveľa vyššej rýchlosti. Neustále trénuje, svoje pokroky meria metrom. Jeden meter dokáže aktuálne “ubehnúť” za sedemnásť minút. Kvôli tomu príliš nezapadá do slimačieho spoločenstva. Medzi slimákmi sa totiž nenosia veľké sny a veľká rýchlosť, dôležitejším ukazovateľom sú odpracované hodiny na hlavnom zdroji obživy, teda na “rodnom” rajčinovom stromčeku. Turbov brat Cet, ktorého krédom je “Bezpečnosť na prvom, poslednom aj všetkých ostatných miestach”, má svojho brata rád, ale tiež má obavy, že Turbova posadnutosť rýchlosťou ho raz privedie do nešťastia. Jeho najhoršie obavy sa naplnia vo chvíli, kedy Turbo opustí rodnú rajčinu a vydá sa do sveta, aby si splnil svoje sny o vyššej rýchlosti .
Fatálny stret so špeciálne upraveným motorom nadupaného športového auta zmení jeho molekulárnu štruktúru a vďaka tejto podivnej nehode získa Turbo superschopnosti: Neuveriteľnú rýchlosť. V tej chvíli sa prestáva pohybovať slimačím tempom a ako neónová strela si to brázdi ulicami Los Angeles niekedy aj v tristo kilometrovej rýchlosti. Ale aj keď je Turbo nabitý turbo rýchlosťou, nedokáže utiecť Títovi, spolumajiteľovi kalifornského stánku s rýchlym občerstvením, ktorého koníčkom a veľkou vášňou je organizácia slimačích pretekov v nákupnom centre Starlight Plaza. Títo vzápätí spozná Turbov potenciál a zaradí ho do svojej stajne, medzi “slimačích jazdcov” s ulitami, ktorí pripomínajú pretekárske mini autíčka. Títo drsní slimačí pretekári sa s Turbom rýchlo spriatelia a spoločne sa vydajú na cestu plnú dobrodružstiev, pretože rýchlika Turba len slimačie preteky rozhodne neuspokoja. Na ceste za snom si uvedomí, že ťažko uspeje sám bez pomoci druhých a že keď pomôže splniť malé sny svojich kamarátov, pomôžu mu na oplátku splniť ten jeho, veľký – víťazstvo v slávnom preteku Indy 500, kde budú jeho súpermi naozajstná autá.

Turbo (2013) online

Réžia: David Soren

Scenár: Darren Lemke, Robert D. Siegel, David Soren

Hudba: Henry Jackman

Hrajú: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Maya Rudolph, Ken Jeong, Paul Giamatti, Luis Guzmán, Bill Hader, Richard Jenkins, Michael Peña, Snoop Dogg, Ben Schwartz, Kurtwood Smith, Mark Walton, James Ryan, Mario Andretti, Chris Parnell, Derek Drymon, Ryan Crego, Mike Bell, Aaron Berger a ďalší

Pôvodný názov: Turbo

Turbo (2013) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*