Pridal dňa 29-01-2014

Turbo je obyčajný malý slimák, ktorý má veľký sen. Žiť život slimačím tempom ho neuspokojuje, túži po oveľa vyššej rýchlosti. Neustále trénuje, svoje pokroky meria metrom. Jeden meter dokáže aktuálne “ubehnúť” za sedemnásť minút. Kvôli tomu príliš nezapadá do spoločenstva. Medzi slimáky sa totiž nenosia veľké sny a veľká rýchlosť, dôležitejším ukazovateľom sú odpracované hodiny na hlavnom zdroji obživy, teda na “rodnom” rajčinovom stromčeku. Turbov brat Cet, ktorého krédom je “Bezpečnosť na prvom, posledným aj všetkých ostatných miestach” , má svojho brata rád, ale tiež má obavy, že Turbo s posadnutosť rýchlosťou ho raz privedie do nešťastia. Jeho najhoršie obavy sa naplnia vo chvíli, kedy Turbo opustí rodné paradajka a vydá sa do sveta, aby si splnil svoje sny o vyššej rýchlosti .
Fatálne stret so špeciálne upraveným motorom nadupaného športového auta zmení jeho molekulárnu štruktúru a vďaka tejto podivné nehode získa Turbo superschopnosti: Neuveriteľnú rýchlosť. V tú chvíľu sa prestáva pohybovať slimačím tempom a ako neónová strela si to drandí ulicami Los Angeles niekedy aj vo tristokilometrovej rýchlosti. Ale aj keď je Turbo nabitý turbo rýchlosťou, nedokáže utiecť Títovi, spolumajiteľmi kalifornského stánku s rýchlym občerstvením, ktorého koníčkom a veľkou vášňou je organizácia slimákov pretekov v nákupnom centre Starlight Plaza. Títo vzápätí spozná Turbov potenciál a zaradí ho do svojej stajne, medzi “slimačie jazdcov” s ulitami, ktoré pripomínajú pretekárske mini autíčka. Títo drsní slimačie pretekári sa s Turbom rýchlo spriatelí a spoločne sa vydajú na cestu plnú dobrodružstiev, pretože rýchlika Turba púhe slimačie preteky rozhodne neuspokojí. na ceste za snom si uvedomí, že ťažko uspeje sám bez pomoci druhých a že keď pomôže splniť malé sny svojich kamarátov, pomôžu mu na oplátku splniť ten jeho, veľký – víťazstvo v slávnom preteku Indy 500, kde budú jeho súpermi naozajstná autá. (CinemArt)

Réžia: David Soren
Scenár: Darren Lemke, Robert D. Siegel, David Soren
Hudba: Henry Jackman
Hrajú: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Maya Rudolph, Ken Jeong, Paul Giamatti, Luis Guzmán, Bill Hader, Richard Jenkins, Michael Peña, Snoop Dogg, Ben Schwartz, Kurtwood Smith

Turbo trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*