Pridal dňa 26-04-2016

Veterinár Jan (Jiří Bartoška) už toho má dosť. Poslednou kvapkou je smrť svokra, ktorému taky došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, staroba, a nakoniec aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžbu, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho dobré a správne. A tak sa k jeho nešťastie o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastie. A Jánovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) sa totiž riadi rovnakou teóriou malého dvorku a dlhého biča a presvedčením, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výhradne ona. Jánovi dôjde, že už takto ďalej nemôže, nechce, nevie. Keď nič neurobí, skončí ako svokor. Jedného dňa ho napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Táto revolta je ale veľa netradičné. Už len tým, že prvotný inšpiráciou mu bol jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Ján sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, o čom sa domnieva, že sú jeho sny. A pretože táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr aj kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi.

Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodové tradície odolať a volí vlastnú cestu, liberálnejšie, modernejšie, ľudskejší. Dôsledky sú pre ich náprotivky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v oboch prípadoch zodpovedajúcej. (CinemArt CZ)

Originálny názov: Teorie tygra
Réžia: Radek Bajgar
Scenár: Radek Bajgar, Mirka Zlatníková
Kamera: Vladimír Holomek, Petr Koblovský
Hudba: Jan P. Muchow
Hrajú: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Havelka, Pavla Beretová, Jakub Kohák, Iva Janžurová, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Klára Melíšková, Jaromír Dulava, Tereza Těžká, Eva Salzmannová, Ondřej Pavelka, Ivana Uhlířová, Anna Čtvrtníčková

Teória tigra trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*