Pridal dňa 05-09-2016

Rodina hejkala Huga obýva pokojne starú vilu na pokraji mesta. Sladký strašidelný život, v ktorom si Hugo hejkal, jeho pani Patricie a jej matinka Žofie čaroval, vodník Bubla sa staral o dušičky a víla Zornička si tancovala ľahkonohých tančeky, zmení vpád úradníka Patočku, ktorý má na obecnom úrade v správe evidencii budov. A ako zistil, za dom už pekných pár rokov nikto neplatí nájom a nikto v ňom ani oficiálne nechce bývať, predovšetkým preto, že tu straší. Napriek tomu tu žije akási šialená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatiť alebo sa vysťahovať! Čím však platiť, keď pán Hugo za hejkání nemá žiadnu mzdu a pani Patricie mieša iba lektvary, po ktorých sa môže človek premeniť na zviera či filmovú divu ale peniaze nevyčaruje?

Nedá sa nič robiť, strašidlá budú musieť do práce a ich deti – Ester a Eleonor do školy. Vyzerá to jednoducho, ale život obyčajných smrteľníkov bude pre strašidelnú rodinu zložitejšie, než sa na prvý pohľad zdalo. Ako sa bude dariť vodníkovi v práčovni, víle ako primabalerína tanečného súboru a hejkala ako hviezde miestneho divadla? A odolá pani Patricie zvodom svojej prvej lásky – upíra Ignáca z Temešváru? A čo pán Patočka? Stretnutie s ľudským svetom, v ktorom platia iné pravidlá, než v tom rozprávkovom, prinesie rad komických i napínavých situácií. Naši hrdinovia musí zapojiť nielen kúzla a čary, ale aj rodinnú súdržnosť, lásku a odvahu, aby dokázali prekabátiť úradného Simla a zvíťaziť nad nástrahami “obyčajných” ľudí. (Falcon)

Réžia: Zdeněk Troška
Scenár: Jiří Kos, Zdeněk Troška, Marek Kališ
Kamera: Martin Duba
Hudba: Miloš Krkoška
Hrajú: Bronislav Kotiš, Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Carmen Mayerová, Sara Sandevo, Tereza Bebarová, Matěj Hádek, Karel Dobrý, Anna Polívková, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Martin Pechlát, Nelly Řehořová, Petr Šimčák, Petr Čtvrtníček, Vladimíra Havlíčková, Matěj Vlček, Matěj Kraus, Aneta Procházková, Aleš Hama, Jana Bernášková, Andrea Hoffmannová, Petr Cemper

Strašidlá trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*