Pridal dňa 26-07-2016

Dánsky kontraadmirál Peter Wessel Tordenskjold je hrdinom Veľkej severnej vojny. Tá začala v roku 1700, trvala cez dvadsať rokov, skončila porážkou Švédska a podpisom Nystadského mieru. Slávny vojvodca, ktorému ešte nebolo ani tridsať rokov, tým stratil zmysel svojho doterajšieho života a nový zatiaľ nenašiel. Niet sa až tak čo diviť, pretože ho márne hľadá hlavne pod sukňami dievčat a na dňoch krčahov, fliaš a pohárov. To, že je tento pohľadný muž slávnym vojnovým hrdinom, mu cestu do cudzích postelí aj k alkoholu veľa uľahčuje.
Jeho jediným a verným sprievodcom vo slávnych bitkách aj teraz, v nudnom mieru, je jeho sluha Kolda. Ten sa na Tordenskjoldovo trápenie nemôže pozerať a presvedčí ho, že je pomaly čas opustiť prístav, nájsť si dobrú ženu a usadiť sa. Tordenskjold a Kolda teda vyrážajú na cestu po Dánsku a severnom Nemecku, ktorá sa ale rýchlo zmení na šialenú jazdu plnú divokých večierkov, vášnivých nocí, bitiek, útekov a opici. Vojnový hrdina, ktorý sa svojím životným štýlom podobá dnešným rockovým hviezdam, má ale pred sebou posledný súboj, ktorého koniec je dodnes opradený mnohými legendami, mýty i konšpiráciou. (CinemArt CZ)

Originálny názov: Tordenskjold & Kold
Réžia: Henrik Ruben Genz
Scenár: Erlend Loe
Kamera: Jørgen Johansson
Hudba: Henrik Skram
Hrajú: Jakob Oftebro, David Dencik, Kenneth M. Christensen, Jonas Hoff Oftebro, Björn Kjellman, Yolette Thomas, Martin Greis, Katrin Weisser, Julie Agne Vang Christensen

Satisfakce 1720 trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*