Pridal dňa 01-11-2013

Byť bohom na Olympe nie je príliš jednoduché, už len preto, že sú tam týchto mocných božských postáv plné mraky a nie vždy sa medzi sebou priatelia. Byť človekom medzi ľuďmi má aj svoje úskalia. Ale byť polobohom, to už je poriadny prúser. Znamená to hľadať si svoje miesto ako na zemi, tak aj na nebesiach. A ešte horšie to je, keď ste tínedžerom, ktorého otcom je Poseidon a matkou “obyčajný” človek, ktorý vašu výchovu a bublajúce hormóny nie úplne zvláda. V takejto situácii sa nachádza Percy Jackson, ktorého jediným bezpečným útočiskom sa stáva Tábor polokrvných, kde žijú všetci takto splodené. Teda tí, ktorých jedným rodičom je boh a druhým človek.

Po nečakane pokojnom školskom roku sa v posledný deň pred prázdninami na Percyho ale zosype celá lavína problémov – hodina telocviku sa zmení na vybíjanú s ľudožrútskymi obrami, kamarát Grover záhadne zmizne a navyše Táboru polokrvných i jeho obyvateľom hrozí zničenie. Niekto sa snaží prebudiť Kronosa, jedného z pôvodných Titanov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý jediný vie urobiť bohmi aj polobohov smrteľnými. A ktorý má s nimi navyše nevybavené účty. A tak sa Percy a jeho priatelia musia vydať na ďalšiu nebezpečnú výpravu… Veštba Orákula túto partiu statočných vyšle na cestu za Zlatým rúnom, ktoré jediné má moc ich zachrániť. Musí preniknúť do miest, ktoré my smrteľníci nazývame Bermudský trojuholník. Správny názov ale je More oblúd. Mytologické bytosti ožívajú, krvilačné netvory sa búria a bohovia z Olympu na ne kladú ďalšie úlohy… ( oficiálny text distribútora )

Réžie: Thor Freudenthal
Predloha: Rick Riordan (kniha)
Scenár: Scott Alexander, Larry Karaszewski
Kamera: Shelly Johnson
Hudba: Andrew Lockington
Hrajú: Logan Lerman, Sean Bean, Alexandra Daddario, Jake Abel, Brandon T. Jackson, Stanley Tucci, Nathan Fillion, Leven Rambin, Missi Pyle, Anthony Head, Douglas Smith, Yvette Nicole Brown, Robert Maillet, Christopher Redman, Mary Birdsong, Morgane Slemp, C. Ernst Harth, Derek Mears, Zoe Aggeliki, Paloma Kwiatkowski, Alisha Newton, Katelyn Mager, Bjorn Yearwood, Samuel Braun, Grey Damon

Percy Jackson: More oblúd trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*