Pridal dňa 01-11-2016

Snímka Anthropoid vychádza z výnimočného skutočného príbehu vojenské operácie za druhej svetovej vojny, ktorej cieľom bol atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich bol po Hitlerovi a Himmlerovi tretím najvýznamnejším mužom Tretej ríše, hlavným strojcom Konečného riešenia a vodcom nacistických okupačných síl v Československu. Vražedná a brutálny vláda tohto muža, prezývaného “pražský mäsiar”, prinútila spojenecké sily v Londýne na naplánovanie prísne tajné misie s kódovým označením Operácia Anthropoid, ktorá sa mala navždy zapísať do histórie.
Film sleduje osudy dvoch vojakov slovenského zahraničného odboja, Jozefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jána Kubiša (Jamie Dornan), ktorí vykonajú v decembri 1941 výsadok do svojej okupovanej vlasti. Vybavení len obmedzeným množstvom informácií a minimálne výstrojou musia v nacistami okupovanom a uzavretom meste prísť na spôsob, ako spáchať atentát na Heydricha, muža, ktorého rad ľudí vnímala ako Hitlerova prirodzeného pokračovateľa a nástupcu. (Falcon)

Originálny názov: Anthropoid
Réžia: Sean Ellis
Scenár: Sean Ellis, Anthony Frewin
Kamera: Sean Ellis
Hudba: Robin Foster
Hrajú: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, Alena Mihulová, Sam Keeley, Jan Budař, Ondřej Malý, Mish Boyko, Martin Hofmann, Václav Neužil ml., Bill Milner, Marcin Dorociński, Brian Caspe, Detlef Bothe, Karel Heřmánek ml., Pavel Řezníček, Jiří Šimek, Patrick Kalupa, Igor Bareš, Marek Pospíchal, Pavel Mareš, Justin Svoboda, Miroslav Lhotka, Andrej Polák

Operácia Anthropoid trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*