Pridal dňa 01-05-2015

Portrét popredného slovenského kostýmového výtvarníka, scénografa a pedagóga.
Milana Čorbu formovali , tak ako jeho rovesníkov, zásadné dejinné pohyby dvadsiateho storočia (vojna, politické represálie 50-tych rokov, uvoľnená atmosféra rokov 60 -tych, okupácia sovietskymi vojskami, normalizácia).Patril ku generácii, ktorá položila základy modernej slovenskej kultúry, a snažila sa o udržanie kontinuity s humanistickými tendenciami predvojnových umeleckých hnutí. Pokúšala sa svojou tvorbou vyrovnať s aktuálnymi európskymi trendmi, musela dobudovať inštitúcie, ktoré už inde stáli a klásť základy aj tam, kde inde vo svete už prehlbovali tradíciu. Bola to generácia, ktorá prekonávala provincionalitu a upozorňovala na potrebu komunikácie so svetom.
Šírka tvorivého záberu Milana Čorbu naznačuje, že cez pomenovanie jeho individuálnych aktivít, z rôznych uhlov pohľadu, cez konkrétnu prácu, jej bohatosť a šírku môže vzniknúť aj akási reflexia snažení celej generácie.(STV)

Réžia: Martin Šulík
Scenár: Martin Šulík
Kamera: Richard Krivda
Hrajú: Milan Čorba (a.z.), Emília Vášáryová, Milan Lasica, Martin Huba, Ján Kocman, Vladimír Strnisko, Stanislav Párnický, Milan Kňažko, Dušan Hanák, Dušan Trančík, Juraj Jakubisko, Miloslav Luther, Marián Labuda st., Jaroslav Brabec, Jiří Menzel, Vido Horňák

Milan Čorba trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*