Pridal dňa 23-04-2014

Krásno je jazero nad mestom Šumperk, v ktorom našli utopenú mamičku Michala, jednej z postáv tohto scenára. Je dosť hrozné žiť s pocitom, že v smrti vašej mamy je možná zapletený váš vlastný otec. Toto je bohužiaľ podozrenie, s ktorým sa musí Michal vyrovnávať. A akokoľvek má príbeh detektívne nádych a rámec, v určitých veciach detektívke vzdoruje. Nikdy v ňom totiž nedostaneme to, čo je základnou rekvizitou detektívky – dôkaz.

V reálnom živote, rovnako ako v tomto filme, sa musíme vyrovnať s tým, že jediné čo máme, sú domnienky, podozrenie, zlyhávajúce nervy a nedotiahnuté nápady, keď sa rozhodneme vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Michal a Adam, kamaráti z detstva, sa po dvadsiatich rokoch vracajú do svojho rodného mesta. Michalova mama je mŕtva niekoľko rokov, Michalov otec zomrie v deň ich príchodu. Jediné, čo zostáva, je pocit, že sa stalo niečo zlé, smútok a zlosť, nemožnosť dozvedieť sa pravdu. Otcova nová žena svojím správaním matná podozrenie len potvrdzuje. A alebo je to tak, že obaja chcú vidieť, že je potvrdzuje. Rozhodne medzi nimi vznikne náhly nápad prísť celej veci na kĺb. Ďalej už sa len roztáča špirála nezastaviteľné katastrofy. Všetko je inak, než býva vo filme. Život nie je nikdy čiernobiely. A čiernobiele veci sa neriešia ľahko … Cez všetko vyššie napísané by film mal mať nádych akejsi čiernej komédie. Niekedy viac čierne, ako komédia, ale situácia by mali byť absurdné svoju skutočnosťou. Kde a ako napríklad nájsť na malom meste nájomného vraha… ?

Kulisou príbehu je mesto Šumperk. Reálne, ale pre oboch hlavných protagonistov je to mesto duchov. Obaja tu žijú o dvadsať rokov späť. Nič nie je, ako bolo. Ich mesto už neexistuje. Kto vlastne sú ? Žijú minulosťou, alebo prítomnosťou ? Žijú pre odhalenie pravdy, alebo žijú v preludu ? Tyhle všetky otázky by sa mali riešiť vo filme Krásno. Ale odpovede … ? Kde je nájsť ? (oficiálny text distribútora)

Režie: Ondřej Sokol
Scenár: Ondřej Sokol, Martin Finger, Petr Vydra
Kamera: Tomáš Sysel
Hudba: Jan P. Muchow
Hrají: Martin Finger, Ondřej Sokol, Jana Pehrová-Krausová, Zuzana Stavná, Ondřej Malý, Michal Pavlata, David Matásek, Karel Roden, Jaroslav Plesl, Nina Divíšková, Vasil Fridrich, Michal Suchánek, Jan Kačer, Andrea Daňková, Jiří Černý, Markéta Stehlíková

Krásno trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*