Pridal dňa 24-02-2015

Tajní agenti organizácie Kingsman nepotrebujú mať na konci svojich mien žiadne nuly. Táto špionážna služba je oproti iným britským službám rozhodne nevládne a pochopiteľne supertajné. Počet jej agentov je pevne daný a za každého, ktorý odišiel (väčšinou nedobrovoľne a bolestne), nastúpi starostlivo vycvičený a otestovaný nováčik, ktorého odporučí niektorý z agentov v službe. Práve vďaka tomu sa do výberového systému dostávajú hlavne synovia významných rodín. Výnimkou z pravidla sa stane až Gary “eggs” Price (Taron Egerton), ktorý je obyčajným chlapcom vybaveným vysokým IQ, neukončeným výcvikom u mariňákov a ocenený krajskú cenou za gymnastiku. Teraz ale trávia väčšinu času na ulici, je nezamestnaný a má nakročené do kriminálu .
V pravú chvíľu mu ponúkne novú životnú šancu jeden z agentov Kingsman – super špióna Harry Hart (Colin Firth), ktorý nielen vyzerá, ale tiež sa chová ako pravý anglický gentleman. Aspoň väčšinou. Niekedy to proste nedá. A pretože sa jedná nielen o vtipný, ale aj napínavý film, potrebujeme poriadneho hlavného zloducha. Je ním Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardár a bojovník za ekológiu zbavený ilúzií. Neznáša pohľad na krv a chystá sa odrovnať naozaj veľké množstvo obyvateľov našej planéty. Vďaka tomu ju chce zachrániť a obetavo pri tom nehľadí na stratu žiadneho cudzieho života. Pomáhať mu s tým bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentný krásavice s amputovanýma nohami, miesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. Podarí sa Harrymu a Eggsymu včas odhaliť pravdu o Valentinov dômyselnom diabolskom pláne a zastaviť ho? (Oficiálny text distribútora)

Originálny názov: Kingsman: The Secret Service
Réžia: Matthew Vaughn
Scenár: Jane Goldman, Matthew Vaughn, Dave Gibbons, Mark Millar
Kamera: George Richmond
Hudba: Henry Jackman, Matthew Margeson
Hrajú: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Mark Hamill, Mark Strong, Michael Caine, Sofia Boutella, Jack Davenport, Sophie Cookson, Corey Johnson, Lee Nicholas Harris, Christian Brassington, Bjørn Floberg, Edward Holcroft

Kingsman: Tajná služba trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*