Pridal dňa 27-04-2015

V pestrofarebných a teplých vodách Veľkej útesové bariéry žije vo svojom bezpečnom a odľahlom príbytku zo sasaniek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin sa s obavami zo všetkých nepredvídateľných nebezpečenstiev, ktoré hlbiny oceánu skrývajú, snaží svojho syna pred nástrahami okolia ochrániť. Nemo je však, rovnako ako všetky malé rybky, veľmi zvedavý a chce tajomný útes preskúmať. Keď je potom nečakane unesený ďaleko od domova a skončí v akváriu, ktorým si vyzdobil ordináciu lacný zubár, ocitne sa Marlin nečakane v úlohe hrdinu na ceste k záchrane svojho syna.

Počas hľadania sa k Marlinovi pripojí samaritánka Dory – ryba s najhoršou krátkodobou pamäťou a najväčším srdcom v celom oceáne. Jej nehynúci optimizmus neustále ženie Marlina dopredu a dodáva mu odhodlanie riskovať a prekonávať jeho obavy. Vďaka tomu Marlin taktiež postupne začne veriť, že sa nakoniec predsa len podarí všetky problémy zdarne vyriešiť. Po strete s početnými nástrahami podmorského aj suchozemského sveta vrátane žralokov, korytnačiek, medúz, morských vtákov, mestskej kanalizácie i samotného človeka, končí odlúčenie otca a syna šťastným plačom a kedysi bojazlivý Marlin sa stane v očiach svojho potomka aj celého oceánu naozajstným hrdinom.

Hľadá sa Nemo (2003) online

Réžia: Andrew Stanton, Lee Unkrich

Scenár: Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds

Kamera: Jericca Cleland, Jeremy Lasky

Hudba: Thomas Newman

Hrajú: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe, Brad Garrett, Allison Janney, Austin Pendleton, Geoffrey Rush, Andrew Stanton, Elizabeth Perkins, Bob Peterson, Eric Bana, Bruce Spence, Bill Hunter, Erik Per Sullivan, Joe Ranft, Laura Marano, Stephen Root, Barry Humphries, John Ratzenberger a ďalší

Pôvodný názov: Finding Nemo

Hľadá sa Nemo (2003) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*