Pridal dňa 27-04-2015

V pestrofarebných a teplých vodách Veľkej útesové bariéry žije vo svojom bezpečnom a odľahlom príbytku zo sasaniek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin sa s obavami zo všetkých nepredvídateľných nebezpečenstiev, ktoré hlbiny oceánu skrývajú, snaží svojho syna pred nástrahami okolia ochrániť. Nemo je však, rovnako ako všetky malé rybky, veľmi zvedavý a chce tajomný útes preskúmať. Keď je potom nečakane unesený ďaleko od domova a skončí v akváriu, ktorým si vyzdobil ordináciu lacný zubár, ocitne sa Marlin nečakane v úlohe hrdinu na ceste k záchrane svojho syna.

Počas hľadania sa k Marlinovi pripojí samaritánka Dory – ryba s najhoršou krátkodobou pamäťou a najväčším srdcom v celom oceáne. Jej nehynúcu optimizmus neustále ženie Marlina dopredu a dodáva mu odhodlanie riskovať a prekonávať jeho obavy. Vďaka tomu Marlin taktiež postupne začne veriť, že sa nakoniec predsa len podarí všetky problémy zdarne vyriešiť. Po strete s početnými nástrahami podmorského aj suchozemského sveta vrátane žralokov, korytnačiek, medúz, morských vtákov, mestskej kanalizácie i samotného človeka, končí odlúčenie otca a syna šťastným plač a kedysi bojazlivý Marlin sa stane v očiach svojho potomka aj celého oceánu naozajstným hrdinom.

Oscarom ocenení tvorcovia animovaných filmov Toy Story – Príbeh hračiek, Život chrobáka a Príšerky, sro nás tentoraz zavedú do úplne nového sveta počítačovo animované zábavy plného zábavy, citov a nezabudnuteľných postavičiek. Scenáristom a režisérom filmu Hľadá sa Nemo je Andrew Stanton, ktorý sa podieľal ako jeden z režisérov na filmovom hite Život chrobáka a spolupracoval na scenároch k všetkým štyrom celovečerným filmom zo spoločnej produkcie štúdií Disney a Pixar. Za svoju prácu bol nominovaný na Oscara. Film Hľadá sa Nemo a jeho úžasný podmorský svet je úplne novým umeleckým a technologickým štandardom v počítačovej animácii. Vedúcim výroby je John Lasseter, ktorý v Pixaru pôsobí ako výkonný viceprezident. Medzi talentovaných umelcov, ktorí prepožičali postavám svoje hlasy, patrí Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Willem Dafoe, Geoffrey Rush, Allison Janney, Barry Humphries a Alexander Gould. (Oficiálny text distribútora)

Réžia: Andrew Stanton, Lee Unkrich
Scenár: Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds
Hudba: Thomas Newman
Hrajú: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe, Brad Garrett, Allison Janney, Austin Pendleton, Geoffrey Rush, Andrew Stanton, Elizabeth Perkins, Bob Peterson, Eric Bana, Bruce Spence, Bill Hunter, Erik Per Sullivan, Joe Ranft, Laura Marano, Stephen Root, Barry Humphries, John Ratzenberger

Hľadá sa Nemo trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*