Pridal dňa 10-07-2024

Film sa zameriava na príbeh Luciusa (Paul Mescal), syna Lucilly (Connie Nielsen) a synovca Commoda, prehnaného syna rímskeho vodcu Marka Aurelia, ktorý zavraždil svojho otca, zmocnil sa trónu a skončil v gladiátorskej aréne s Maximom, ktorý smrteľne zranený cisára prebodol a potom sa odobral do podsvetia, aby sa stretol so svojou mŕtvou ženou a synom. Maximus zachránil chlapca aj jeho matku a zároveň pomstil svoju vlastnú rodinu, čo na mladého Lucia silne zapôsobilo.

Gladiátor 2 sa odohráva dve dekády po udalostiach prvej časti. Lucius Verus (Paul Mescal), syn Maximovej milovanej Lucilly (Connie Nielsen), sa po rokoch strávených na púšti vracia do Ríma. Matka ho do exilu poslala, aby ho ochránila pred nepriateľmi, ktorí by ho mohli v Ríme zabiť. To Lucius ale nevie a matke má vyhnanstvo za zlé. Po návrate je zajatý rímskymi vojskami vedenými generálom Marcom Acaciusom (Pedro Pascal) a uvrhnutý do gladiátorskej arény. Jeho pocity nenávisti voči svojmu príkoriu i Rímu sa ešte znásobia… Do toho všetkého mu to neuľahčuje jeho tyranský majiteľ Marcinus stvárnený Denzelom Washingtonom.

Gladiator 2 (2024) online

Réžia: Ridley Scott

Scenár: David Scarpa

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Harry Gregson-Williams

Hrajú: Paul Mescal, Denzel Washington, Pedro Pascal, Connie Nielsen, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Derek Jacobi, Matt Lucas, Lior Raz, May Calamawy a ďalší

Pôvodný názov: Gladiator 2

Gladiator 2 (2024) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*