Pridal dňa 23-04-2014

Pán Peabody je geniálny ako Einstein, vtipný ako Oscar Wilde, odvážny ako Indiana Jones, má deduktívne schopnosti Sherlocka Holmesa, štýl obliekania Jamesa Bonda a kulinárske zručnosti Zdeňka Pohlreicha. Je tiež svetoznámou celebritou, držiteľom Nobelovej ceny, olympijským víťazom v skoku a desaťboji. A navyše je pes. Vďaka svojim schopnostiam a napriek tomu, že je šelma, adoptoval pán Peabody malého chlapca Shermana, ktorého od plienok vychováva tak, ako najlepšie vie. Napriek tomu si občas musí priznať, že je to snáď jediná vec, ktorá mu tak úplne nejde a že má čo robiť, aby sa Shermanom vôbec udržal krok. Sherman je totiž veľmi zvedavý a úprimný, vďaka čomu sa často dostáva do rôzne veľkých prušvihov.
Aj preto, aby ukojil synovu túžbu po poznaní histórie, vynašiel pán Peabody úžasný prístroj menom Časomat. A vďaka tomu majú prístup kamkoľvek do minulosti. Spoločne tak zažívajú neskutočná dobrodružstvo, ktorá si človek alebo pes dokáže sotva predstaviť, spoznávajú slávne postavy i okamihy dejín. Na cestách časom musia dodržiavať pár zásadných pravidiel ako “nikdy sa nestretnúť sám so sebou”, alebo “len minimálne ovplyvňovať minulosť alebo radšej vôbec”, čo sa im darí do chvíle, než Sherman potajomky vezme na divokú jazdu Časomatem svoju spolužiačku Penny, na ktorú chce urobiť dojem. Nechtiac zamiešajú niekoľkými najdôležitejšími udalosťami svetových dejín a nakoniec im pán Peabody musí pribehnúť na pomoc a zachrániť ich, ako sa navždy zmení minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Môžete sa tešiť na veľkú srandu a pár zábavných stretnutí s velikánmi svetových dejín, pri ktorých občas môže tuhnúť krv. Komu by stuhli úsmev, keby sa ocitol pred bránami Tróje vo finálnej fáze dobývania tohto mesta, alebo v Paríži v čase Veľkej francúzskej revolúcie ?

Originálny názov: Mr. Peabody & Sherman

Réžia: Rob Minkoff
Scenár: Craig Wright
Hudba: Danny Elfman
Hrajú: Ty Burrell, Ariel Winter, Stanley Tucci, Ellie Kemper, Allison Janney, Karan Brar, Stephen Tobolowsky, Stephen Colbert

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*