Pridal dňa 16-04-2014

Vlastička umrela. Dedinský kostol, pohrebný koč ťahaný koňmi, farár, obyvatelia Olšan a súputníci osobitného života Bohumila Stejskala ( Boleslav Polívka ), multimilionára z vôle Božej, z Dedičstvo I. Trochu zostarli. Bohumil ( Boleslav Polívka ) taky trochu zostarol. Pribudli mu majetok, starosti, kilogramy a deti. Stratil ženu svojho života. Hrá hudba, spieva miestnej ženský zbor Prepelice, ktorého bola Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorom). Smrť známeho zbližuje. Všetci sú smutní, alebo tak aspoň vyzerajú. Za múrom cintorína zastavil starší Mercedes az neho vystupuje tiež zostarnutá “herečky” Irenka. Pozoruje pohreb cez stenu, dovnútra sa neodváži. Odíde pred koncom obradu.
Smútočné hostina v Bohušová sídle. Sú tu všetci, ktoré poznáme z pôvodného filmu. Zisťujeme, že Bohuš si postavil ohromné ​​sídlo vo farmárskom štýle obklopenom zoologickou záhradou. Má rád svoju dcéru ( Anna Polívková ) a visí na šesťročnom vnukovi, ktorého učí jazde na koni. Má vlastný chov koní a považuje sa za odborníka na to. Už sedem rokov nepije a celkom si zvykol na peniaze. Bohuš je smutný, ale smútok v jeho podaní má veľmi výstredná podobu. Takmer každá príhovor sa mu prepletá s pohrebné rečou a duch Vlastička postupne výrazne vstupuje do jeho mysle i konanie. Vlastička dávala jeho životu poriadok… vnútila mu disciplínu. Teraz je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátiť sa ku koreňom… k fľaši. Po siedmich rokoch sa Bohuš zase napije. A bude to jazda, počas ktorej sa bláznivo zamiluje do herečky, skoro sa stane filmovým producentom a majiteľom zámku, skoro príde o vnuka, skoro uverí, že Vlastička stále žije, príde o niekoľko miliónov, rozbije v priamom prenose finále súťaže Hviezdy tancuje, aby nakoniec pod tlakom dcéry a verného priateľa Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovoľne našiel pokoj a seba samého v protialkoholickej liečebni v tichom rozjímaní s bláznivým JUDr. Strážnym (Jiří Pecha). Veľká jazda… aj tak by sa film mohol volať, keby nenadväzoval na už tak preslávený názov dielu prvého. (Oficiálny text distribútora)

Réžia: Robert Sedláček
Scenár: Bolek Polívka
Kamera: Michal Krejčí
Hrajú: Bolek Polívka, Arnošt Goldflam, Miroslav Donutil, Ivana Chýlková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Břetislav Rychlík, Karel Gott, Karel Heřmánek, Jiří Pecha, Anna Polívková, Marian Roden, Jitka Čvančarová, Robert Jašków, Ivana Uhlířová, Jan Novotný, Milan Lasica, Hana Křížková, Michal Pavlata, Josef Kuhn, Jaromír Dulava, Pavel Zatloukal, Jan Čenský, Vlastimil Harapes, Lucie Borhyová

Dědictví aneb Kurvaseneříká trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*