Pridal dňa 06-06-2023

Temne groteskná dráma sa odohráva na viacerých cestách. Tej hmatateľnej, tu krutej, tu bláznivej, po ktorej sa pokúša vrátiť domov kočovný herec Táta Mour so svojou ženou Mámou a dvoma synmi, ale aj pomyslenej, ešte kľukatejšej a prašnejšej, na ktorej sa zvára často imponujúca duševná mladosť (či nezrelosť, povedal by škarohlíd) so životnými okolnosťami nútiacimi protagonistu k zmúdreniu. Úzkostná aj bujará kinematografická féria o láske, strachu z osamenia a pohľadoch synov uprených na otca.

„Citlivý človek je dráma o komplikovanom vzťahu syna a otca odohrávajúca sa v žánri road movie. Je to bláznivá púť, ktorá sa snaží postihnúť vytesnenie smrti z našich životov a súčasne je podobenstvom o zasvätení chlapca do dospelosti. Aby Eliáš mohol dospieť, musí si uchovať svoju detskú citlivosť nielen voči cynickému svetu, ktorý ho obklopuje, ale aj voči vlastnému otcovi, ktorý svoju citlivosť upozadil… Chcem divákovi ponúknuť silný film, ktorý ho konfrontuje s ťažkými témami dnešnej doby, ale zároveň mu prostredníctvom svojej štylizácie, energie a živelnosti ponúkne východisko a povzbudenie. Film, ktorý diváka napríklad inšpiruje k tomu, aby opustil komfortnú zónu, a dobrodružstvo a neistotu vnímal ako príležitosť, ktorá ho môže posilniť,“ hovorí režisér Tomáš Klein, pre ktorého je snímka celovečerným debutom.

Citlivý člověk (2023) online

Réžia: Tomáš Klein

Scenár: Tomáš Klein, Lucie Vaňková, Kateřina Traburová

Predloha: Jáchym Topol (kniha)

Kamera: Dušan Husár

Hudba: Pjoni

Hrajú: David Prachař, Jaroslav Cuhra, Tatiana Dyková, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský, Jiří Lábus, Alexandra Borbély, Milan Mikulčík, Halka Jeřábek Třešňáková, Ján Jackuliak, Jan Jankovský a ďalší

Pôvodný názov: Citlivý člověk

Citlivý člověk (2023) trailer:Komentáre

E-mailová adresa nebude verejná. Povinné údaje sú označené hviezdičkou *

*